Vízum, vstupní formality

Cestujete-li na Bali, musíte si předem zařídit vízum. Kromě něho musíte mít platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců.

Indonésie má ambasádu v Praze (Nad Buďánkami II/7 , Praha 5 , 150 21, www.indonesian-embassy.cz, kde si můžete nechat vízum vystavit. Zaplatíte za něj 850 Kč. Pokud cestujete na Bali s cestovní kanceláři, pravděpodobně za příplatek vyřídí vízum za vás.

Abyste dostali turistické vízum, musíte mít cestovní pas, vyplněný formulář, 1 x foto pasového formátu a rezervovanou zpáteční letenku z Bali. Počítejte s tím, že vyřízení víza trvá přibližně 2 týdny.

Při příletu do Indonésie budete muset vyplnit pasovou průvodku, tu mějte vždy v cestovní dokladu. Dejte si na ní pozor, pokud ji ztratíte, způsobíte si nepříjemnost v podobě pokuty.

Je třeba také dbát celních a devizových předpisů. Do země si můžete vzít zboží v ceně  250 USD na osobu, jedete-li jako rodina, pak je toto zboží v ceně 1 000 USD. Máte-li věci nad tyto limity, tak podléhají dovoznímu clu.

Omezení se také vztahu je na tabákové výrobky (max. 200 ks cigaret či 100 g tabáků)  a alkoholu (max. 1 litr tvrdých lihovin).

Nedovážejte do země narkotika (za jejich pašování lze dostat až trest smrti). Nemějte s sebou ani léčiva, max. k osobnímu použití. A samozřejmě také nesmíte mít zbraně, munice, výbušniny, vysílačky, pornografii či čínské tiskoviny.

Dovoz a vývoz peněz nemá limity. Pouze pokud vyvážíte zdejší měnu, neměla by přesahovat 5 milionů indonéských rupií.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.52 CZK

IDRIDR = 0 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist