Očkování, zdravotnictví

Žádná očkování před cestou na Bali nejsou povinná. Vhodné je ovšem nechat se očkovat proti virové hepatitidě A (při delším pobytu se nechte očkovat i proti B). Dalšími očkováními, které je vhodné mít je proti poliomyelitidě a proti břišnímu tyfu. Zkontrolujte si také, zda máte platné očkování proti tetanu.

Na Bali je kvalitní zdravotnická péče, ale počítejte s tím, že pouze v drahých zdravotnických zařízeních, ve kterých vše platíte v hotovosti. Proto je nutné před cestou na Bali uzavřít u nás kvalitní cestovní pojištění, které zahrnuje zpětné proplacení nákladů vyložených na zdravotnickou péči.

Chcete v Bali získat pracovní povolení? Budete muset ukázat potvrzení o negativním výsledku testu na HIV.

Je nutné také počítat s tím, že v celé Indonésii je větší možnost nákazy malárií, i když v turistických centrech by vám nemělo hrozit větší nebezpečí.

Další riziko zde představují zvířata. Nevydávejte se sami do nebezpečného terénu. Hrozí vám tady uštknutí jedovatým hadem. Mezi zvířaty celkově je poměrně hodně rozšířená vzteklina.

Na Bali není pitná voda v kohoutcích. Nejlepší je balená voda, není-li k mání, převařujte vodu. Ve větších střediscích dokonce najdete studánky - zde pitná voda je.

 

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

IDRIDR = 0 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist