Obyvatelstvo

Na Bali žije cca 3 000 000 obyvatel. Zdejším úředním jazykem je indonéština. Mnoha úředníků ovšem mluví anglicky.

Chystáte-li se do turistických oblastí, neměli byste mít žádný problém domluvit se anglicky, alespoň v hotelech to není problém.

Balijci s velké míry uctívají hinduistické náboženství, ale kromě toho také i velký počet duchů. Především uctívají dobrého ducha Barong, kterého vyobrazují i ve formě reliéfů.

Dalšími náboženstvími na ostrově je islám, ale i křesťanství.

Zdejší lidé berou vážně mravy, snaží se o co nejlepší chování a řídí sedle společenské etikety. Proto je vhodné, abyste to respektovali, budete-li na Bali na dovolené. Bylo by jistě nepříjemné, kdybyste se nějakým způsobe dotkli zdejších obyvatel, i když v turistických centrech jsou zvyklí na turisty, přeci jen je slušné chovat se k jiné mentalitě lidé ohleduplně. Balijci nedávají příliš najevo své city. Považují to za slabost.

Víra je zde braná velmi vážně. Balijci provádějí složité rituály a na spoustu místech nechávají obětiny. Uvidíte je na mnoha místech.

Jinak jsou Balijci přátelští, pohostinní a nekonfliktní lidé, s kterými snadno vyjdete. Budete-li mít jen trošku dobrou vůli.

Je zde kastovní systém, který je podobný hinduistickému systému v Indii, ale zároveň je přizpůsoben kultuře, která je na ostrově. Lidé jsou rozdělovány do rodů podle stejný zvyků. Nelze uzavřít sňatek jinde než v rámci tohoto rodu, tedy kasty.

Zajímavostí je Kecak. Jde o zdejší rituální tanec, který se tancuje již od dávných dob.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

IDRIDR = 0 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist