Doprava

Doprava na ostrov

Letecká doprava

V Indonésii je hustá letecká síť, která propojuje důležitá města a ostrovy, jak mezi sebou, tak se zbytkem světa. Jde o turisticky zajímavou oblast, takže není problém se sem dostat.

Lodní doprava

Je sice trochu zdlouhavější, ale je to způsob dopravy fungující v celé Indonésii. Je to méně nákladná varianta než cestovat letadlem. Je ale třeba počítat s tím, že trajekty na Bali nefungují příliš často.

Doprava po ostrově

Automobilová doprava

Chcete využít automobilovou dopravu? Sice máte možnost půjčit si auto, ale je třeba si uvědomit, že jsou zde trochu jiná silniční pravidla. Především se jezdí vlevo. Je zde maximální rychlost v obci 40 km, mimo obec 70 km a problémy můžete mít s tím, že se celkově pravidla silničního provozu dodržují méně. Někdy je řízení zde opravdu chaotické a je jen pro dobré řidiče.

I tak zvažte variantu pronajmout si auto s řidičem. Tato možnost není tak drahá, jak by se mohlo zdát. Navíc si ušetříte spoustu starostí.

Autobusová doprava

Na Bali můžete cestovat mezi turistickými letovisky shuttle busy. Jezdí zde ale i normální autobusy. Cestujete-li na delší vzdálenosti po ostrově, bude lepší, zarezervujete-li si cestu s některou zdejší cestovní kanceláří. Cena je sice vyšší, ale na cíl určení se dostanete mnohem snadněji a rychleji.

Pro cestování můžete také využít bemo. To jezdí ale velmi nepravidelně a dál mimo turistická střediska se s nimi těžko dostanete.

Letecká doprava

Vnitrostátní leteckou dopravu zajišťuje několik zdejších společností.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.52 CZK

IDRIDR = 0 CZK

USDUSD = 21.74 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist