Ceny, peníze

Na Bali se platí indonéskou rupii (IDR), která se dělí na 10 senú. Cestujete-li sem, mějte u sebe hotovost dolarových bankovek, ty jsou tady snadno směnitelné právě za indonéskou rupii. Nejlepší je, když budete mít bankovky v hodnotě 100 USD. Ostatní proměňují neradi a s horším kurzem. Postupem času jsou stále více vyžadovanější eura. V některých oblastech jim dávají přednost před dolary.

Hlídejte si, aby bankovky, které dostanete nebyly poškozené. V opačné případě vám směnárny budou účtovat vyšší poplatky.

Na mnoha místech můžete platit platební kartami (i když spíše jen v dražších podnicích), ale příliš se to nedoporučuje. Jsou zde příliš vysoké transakční poplatky. Uplatníte zde platební karty Maestro, Mastercard, Eurocard a VISA.

Celkově můžeme říci, že na Bali není příliš draho. Dražší jsou akorát nápoje, i když s rozvojem turistického ruchu pravděpodobně ceny budou stoupat. V některých vyhlášených letoviscích jsou ceny vyšší už nyní.

Orientační ceny některých potravin na Bali (ceny jsou jen orientační, liší se podle oblasti i podle typu obchodu, kde nakupujete):

Toastový chléb: IDR 4 000
Bageta: IDR 3 000
Voda: IDR 1 000
Džus: IDR 10 0000
Sýr (200 g): IDR 8 000
Oběd v restauraci:  15 000 - 3 000 IDR

Na ukázku ještě uvádíme ceny některý výletů a zážitků:

Tana Lot (půldenní výlet): 18 euro
Besakih (celodenní výlet): 32 euro
Cesta jeepem (celodenní výlet): 66  euro
Šnorchlování (celodenní)? 32 euro

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 31°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 32°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.69 CZK

IDRIDR = 0 CZK

USDUSD = 22.11 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist